De facto nie wiemy, kto był taki „mądry”, by wyprodukować gimnazja. Nie wiemy również co taka osoba chciała osiągnąć tym, że wprowadziła coś takiego jak gimnazjum. Należy przyznać, że ten twór bardzo destrukcyjnie wpływa na dzisiejsze dzieci. Kiedyś była podstawówka i było należycie, po podstawówce człowiek szedł do szkoły średniej, a programy edukacyjne od razu się zmieniały na zupełnie wyższy poziom. Właśnie natomiast posiadamy te nieszczęsne gimnazja i niestety realnie posiadamy problem.
Problem ten wynika z tego, że w takich gimnazjach dzieci czują się, jakby zostały już omal dorosłe i są na nieszczęście rozwydrzone do granic sposobności. Alkohol, seks i narkotyki są w teraźniejszych gimnazjach na pierwszym planie. Można powiedzieć, że tylko edukacja wczesnoszkolna (więcej – programy edukacyjne) oraz studia są dla człowieka dobrym czasami. Natomiast gimnazjum i pierwsze dwa lata szkoły średniej to w życiu każdego młodego człowieka wręcz porażka. Najbardziej będzie, jeżeli konspekty lekcji zostaną całkiem zmodyfikowane (więcej – edukacja wczesnoszkolna) i zniesie się gimnazja zupełnie. Nie są one potrzebne nikomu. Niech gimnazjalistów zrównają z dziećmi z pierwszej klasy podstawówki i ustawią do pionu, bo inaczej z tego pokolenia nie będzie nic dobrego. Już dzisiaj widać, że do niczego się ono nie nadaje i nie ma żadnych perspektyw w życiu, w przyszłości może być jednak już jedynie gorzej. Zniesienie gimnazjów byłoby dla naszego szkolnictwa naprawdę właściwym, możliwym wyjściem i pozwoliłoby rozwikłać wiele niebagatelnych kwestii. Póki to szkolnictwo będzie trwać, możemy o tym zapomnieć.
Sprawdź: edukacja wczesnoszkolna.