Każdego dnia z wyszukiwarki Google korzysta ponad 90 procent użytkowników internetu na pełnym świecie. Darzą oni tę firmę tak dużym zaufaniem, że najchętniej odwiedzają jedynie strony, znajdujące się na najwyższych pozycjach jej listy rezultatów wyszukiwania. Dlatego tak ważne jest, by i nasza strona firmowa znalazła się w tym miejscu, a pomoże w tym jej pozycjonowanie.

Z roku na rok jest to coraz popularniejsza usługa i zanim się na nią zdecydujemy, polecam poznać, co składa się na ten wieloetapowy proces.
Z racji, że nie jest to łatwe zadanie, to najczęściej zlecamy je profesjonalistom w tej dziedzinie i pierwszą rzeczą, jaką się zajmą, będzie tzw. audyt SEO. Przeanalizują całą strukturę danej strony, z dużą dokładnością sprawdzając wszystkie tworzące ją elementy, w tym między innymi zamieszczone treści i dopasowanie do nich słów priorytetowych. Skontrolują również, czy są one kompatybilne ze wszystkimi obowiązującymi założeniami Google, co posiada największy wpływ na uzyskiwaną pozycję. Taki audyt daje możliwość zaplanować dalsze funkcjonowania, stanowiąc wstęp do skutecznego pozycjonowania skontrolowanej witryny. Następnym etapem, korzystającym z całą pewnością z wyników audytu, jest przygotowanie wysokiej jakości treści należycie nasyconych gruntownie dobranymi słowami i frazami kluczowymi. Dzięki nim dana strona stanie się wartościowa z punktu widzenia wyszukiwarki, przyciągając również wielu zainteresowanych użytkowników, co korzystnie wpłynie na budowanie wizerunku firmy i oferowanych przez nią towarów. Proces pozycjonowania obejmuje również sprawdzenie takich jej elementów jak kod źródłowy czy użyta grafika lub zdjęcia. Ten 1-szy powinien zawsze być wolny od jakichkolwiek błędów niekorzystnie wpływających na użyteczność, grafikę zaś rewelacyjnie jest skompresować, z pewnością bez utraty jej jakości. Koniecznie powinno się zastąpić pamięciożerne formaty takie jak BMP czy JPEG bardziej oszczędnym formatem PNG, powszechnie stosowanym w projektowaniu stron. Najważniejszą zaleta takiego rozwiązania jest szybsze ładowanie się witryny, co posiada szczególne znaczenie w przypadku korzystania z coraz popularniejszych urządzeń mobilnych, które używamy do przeglądania zasobów internetu.
Warto zobaczyć: Pozycjonowanie stron przez firmę z Częstochowy.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2018 Blog internetowy. All Rights Reserved