Jednym z najważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. Jakiś czas temu na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było de facto głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim przedsiębiorstwie. Właściwe rozliczanie faktur jest niesłychanie kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może produkować od kilkudziesięciu do kilkunastu tyś. faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak wielkiej skali bardzo łatwo jest się pomylić, niemniej jednak ten błąd może kosztować waszą firmę dosłownie kilka tysięcy zł. Na szczęście w obecnych czasach istnieje bardzo łatwy sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK samoczynnie rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już przenigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest niezwykle prosty w obsłudze, gdyż wystarczy jedynie zeskanować dokument. Na tej bazie zostanie z dokładnością rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego lub odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy tylko wpłacić odpowiednie środki finansowe dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, fachowego programu do rozliczania faktur, to zdecydowanie warto w końcu zainwestować w niego własne środki finansowe. Program JPK nie jest zbyt sporym wydatkiem, a w ogromnym stopniu ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Polecamy: program do JPK .

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2019 Blog internetowy. All Rights Reserved