Laserowe wybielanie zębów to jedna z wielu dostępnych metod, które pozwalają na poprawę estetyki naszego uśmiechu. Choć wiele ludzi jest zainteresowanych tą procedurą, warto dowiedzieć się znacznie więcej o jej działaniu, korzyściach i potencjalnych ograniczeniach.

Jak działa laserowe wybielanie zębów?

Zabieg polega na aplikacji specjalnego żelu na powierzchnię zębów, który zawiera substancję wybielającą, najczęściej nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu.

Następnie na żel jest nakładany laser, który aktywuje proces wybielania. Żel rozkłada się na cząsteczki tlenu i wnikając w szkliwo zęba, usuwa plamy i przebarwienia.

Zalety laserowego wybielania zębów:

Szybkie efekty: Jedna sesja zabiegu trwa zazwyczaj około godziny, a efekty są widoczne zaraz.

Bezpieczeństwo: Zabieg jest bezpieczny, a kontrolowany laser minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek miękkich jamy ustnej.

Trwałość: Efekty wybielania utrzymują się przez dłuższy okres, jeśli pacjent dba o higienę jamy ustnej i unika substancji, które mogą powodować przebarwienia.

Ryzyko i ewentualne ograniczenia:

Czułość zębów: Po zabiegu niektórzy pacjenci mogą odczuwać przejściową czułość zębów na zimno lub ciepło. Jest to efekt uboczny, który zazwyczaj ustępuje po kilku dniach.

Nieodpowiedni stan zdrowia jamy ustnej: Osoby z licznymi ubytkami, licówkami albo koronami na zębach mogą nie nadawać się do tego zabiegu.

Koszty: Laserowe wybielanie zębów może być stosunkowo drogie, a efekty nie są wieczne, co może wymagać powtórzenia zabiegu po pewnym czasie.

Podsumowanie

Laserowe wybielanie zębów to popularna i skuteczna metoda na zyskanie jasnego uśmiechu. Zanim natomiast zdecydujesz się na ten zabieg, warto skonsultować się z doświadczonym stomatologiem, który oceni twoją sytuację i zaleci odpowiednią procedurę. Dbałość o higienę jamy ustnej i unikanie czynników powodujących przebarwienia są kluczowe, by utrzymać efekty zabiegu przez jak najdłuższy czas.

Więcej informacji w tym temacie: laserowe wybielanie zębów kraków.

Wpis sponsorowany: Publikacja i treść opłacona

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2023 Blog internetowy. All Rights Reserved