Wybór szczoteczki zawsze powinien być podyktowany nie tylko i wyłącznie kondycję zębów, ale także stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W sytuacji osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i równocześnie także płytko osadzone nerwy, odpowiednim rozstrzygnięciem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Równocześnie również nie powoduje krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, też musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj głównie na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca także może go mieć niewiele. Fluor, który jeszcze ostatnio wychwala no, jako najlepszy sposób na to, aby zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w sytuacji problemów z szyjkami zębowymi , a dodatkowo nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru należy dostarczać. W takim przypadku konieczne jest też stosowanie wyłącznie pastelowych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest głównie do codziennej higieny zębów osób, które mają kłopoty z krwawieniem dziąseł paradontoza , a dodatkowo z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W przypadku takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma sposobności powstawania małych stanów zapalnych, które później mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze kłopoty. Zauważając te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany w każdej chwili indywidualnymi cechami.

Warto sprawdzić: Curaprox.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2018 Blog internetowy. All Rights Reserved